Tapster.pl

alkohole świata – ciekawostki – informacje

10 ciekawostek alkoholowych, o których nie miałeś pojęcia

kac

Alkohol jest  z pewnością tematem dość kontrowersyjnym. Wielu ludzi uważa, że alkohol kojarzy się z wszelkiego typu uzależnieniem lub problemami w życiu. Nie zawsze tak jest. Wszystko jest przeznaczone dla ludzi, pod warunkiem, że się z tego rozsądnie korzysta.

  1. Gdzie obowiązuje najbardziej kontrowersyjne prawo alkoholowe?

Najbardziej kontrowersyjne prawo dotyczące alkoholu obowiązuje w Stanach Zjednoczonych, a konkretniej w stanie Missouri. Alkohol jest dozwolony dopiero w momencie uzyskania pełnoletności w wieku 21 lat. Tak więc, jeżeli policja złapie nastolatka, który nie przekroczył magicznej liczby w związku z piciem alkoholu, może to mieć bardzo daleko idące konsekwencje i zakończyć się rozprawą sądową.

  1. Jaka jest temperatura ciała po alkoholu?

Powszechnie przyjęto, że temperatura ciała znacznie wzrasta po spożyciu alkoholu, a w rzeczywistości jest jednak nieco inaczej. Może to się wydać dziwne, ale po spożyciu napojów procentowych temperatura ciała znacznie się obniża.

  1. Czy rośliny zawierają alkohol?

Większość roślin zawiera w sobie choć niewielkie ślady alkoholu.

  1. Kto był największym abstynentem alkoholowym?

Bez wątpienia był nim Adolf Hitler.

  1. Jaka receptura alkoholowa jest najbardziej znana, a zarazem najstarsza na świecie?

Receptura produkcji piwa.

  1. Czy można powiedzieć o alkoholu, że jest zbyt młody, aby nadawał się do spożycia?

Do działa dwojako. Są alkohole, które są zarówno zbyt młode jak i zbyt stare, aby je spożyć. Do takich alkoholi bez wątpienia możemy zaliczyć: whisky, rum oraz brandy.

  1. Czy termometry są napełniane alkoholem?

Ogólnie można powiedzieć, że było to bardziej kultywowane i popularne w dawnych czasach, niż obecnie. Termometry napełniało się alkoholem i głównie magicznym trunkiem było brandy.

  1. Do czego można odnieść termin alkoholizm?

Chyba w dużej mierze odnosi się on do zbyt dużego apetytu na alkohol i napoje mające procenty w składzie.

  1. Czy mieszanki alkoholowe lub mieszanki z innymi napojami mają sens?

Mieszanki  z napojami owszem mają pewnego rodzaju sens. Tym sposobem można pić whisky nie tylko z lodem, ale także i z colą. Można także pić Bacardi np. ze Spritem. Niemniej jednak bardzo niekorzystne jest mieszanie np. wódki z piwem. Kolejnego dnia można to przepłacić niechcianym  kacem.

  1. Czy jest gdzieś „dziwne” prawo w kwestii alkoholu?

Najbardziej inne czy też dziwne prawo dotyczące spożywania alkoholu obowiązuje w Teksasie. Picie alkoholu w pozycji stojącej jest zabronione. Co kraj, to obyczaj.