Tapster.pl

alkohole świata – ciekawostki – informacje

Poznaj triki alkoholowe

orzeźwiające drinki

Alkohol to trunek, który z pewnością uświetni nie jedną imprezę , spotkanie towarzyskie czy też urodziny.

Alkohol może występować w wielu rodzajach i kolorach. Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale jest wiele trików alkoholowych o których nie mamy, bądź nie mieliśmy pojęcia, Oto kilka z nich:

Jest wiele typów alkoholi, które powinno spożywać się absolutnie za pomocą szklanki lub innych szklanych przedmiotów, takich jak chociażby kufle. Jeżeli istnieje jednak możliwość spożywania alkoholu za pomocą kubka plastikowego, to warto zaopatrzyć się w kubek z miarką. Dzięki miarce zlokalizowanej na kubku będziemy po prostu w stanie zobaczyć ile cm danego trunku znajduje się w środku. Dzięki miarce alkoholowej jesteśmy w stanie balansować także z dodatkami czy też napojami, które wlewamy do środka.

To nie koniec ciekawostek. Jeżeli chcemy w trybie natychmiastowym schłodzić piwo nie musimy wrzucać zamrożonych kostek lodu. Piwo ogólnie jest takim trunkiem, że kostki lodu nawet średnio pasuj ą do całej otoczki alkoholowej napoju. Szybkie schłodzenie piwa to nic innego jak owinięcie butelki mokrym papierem i wstawienie jej do zamrażalnika. Po wyjęciu piwo jest zimne i gotowe do spożycia.

Czasem zdarzy się tak, że najzwyczajniej w świecie polejemy się niechcący alkoholem i zaplamimy ulubione ubranie. Plamy z wina usuwamy dzięki posypaniu solą określonych miejsc. Nie powinniśmy także dodawać kostek lodu do wina w celu schłodzenia, bo tak naprawdę tego napoju alkoholowego nie schłodzimy, tylko jeszcze bardziej rozcieńczymy jego smak. Bardzo korzystne będą tutaj wszelkiego rodzaju owoce, które możemy dodać do wina. Takie jak np. winogrono. Jeżeli chcemy otworzyć zakorkowane wino, a np. nie posiadamy korkociągu, to skorzystajmy z wiertarki i mamy problem otwierania z głowy.