Tapster.pl

alkohole świata – ciekawostki – informacje

Whisky w błękitnym kolorze

prohibicja

Wielu koneserów alkoholu czy też specjalistów od whisky dobrze wie, że ten magiczny i wysokoprocentowy napój jest w złocistym kolorze.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że ten pełen blasku i koloru napój wysokoprocentowy, może przybierać kolor jasnoniebieskich dżinsów. Taka błękitna whisky jest ostatnio dość popularna w Stanach Zjednoczonych.

Napój alkoholowy nie uzyskuje jednak takich jasnych kolorów od razu po wlaniu do szklanki. Taki kolor osiąga się dopiero po około 9 miesiącach. W czasie tych 9 miesięcy whisky leży i czeka na swoją kolej w specjalnie przeznaczonych do tego eksperymentu beczkach. Po tych 9 miesiącach napój się specjalnie ogrzewa. A następnie rozpuszcza się w drewnie poszczególne cukry zawarte wewnątrz whisky. Zadaniem substancji alkoholowych w tym wypadku jest zmiana koloru na jaśniejszy błękit.

Kolor uzyskuje się bez problemu. Nasuwa się tylko jedno pytanie: Czy warto czekać na błękitne whisky 9 miesięcy? Przecież to prawie rok. W tym czasie można objechać świat kamperem, zajść w ciąże, po czym urodzić dziecko, wziąć ślub lub iść na kwarantannę.

Jak się okazuje jeżeli coś jest dobre, to warto na to poczekać tyle, ile będzie trzeba. Podobno smak błękitny jest równie dobry jak złocisty. Kolor whisky jest inny, nie znaczy, że jest gorszy. Na pewno jest to idealny napój alkoholowy przeznaczony dla tych, którzy kochają eksperymenty również drinkowe. Ciekawe czym inspirował się wynalazca tego magicznego trunku? Możemy jedynie przypuszczać, że była to wioska Smerfów.