Tapster.pl

alkohole świata – ciekawostki – informacje

Czy abstynent może się dobrze bawić na imprezie?

abstynent na imprezie

Impreza to bardzo dobry sposób, aby zrelaksować się po ciężkim tygodniu. Zwłaszcza gdy mamy znajomych, przy których dobrze się czujemy. Problem może się pojawić jednak, kiedy nasi znajomi lubią wypić, a my podejmiemy decyzję o byciu abstynentem. To może znacznie utrudnić nasze relacje oraz odebrać nam szanse dobrego bawienia się na imprezie. Jest jednak kilka spraw, o których warto pamiętać, zanim taką imprezę się udamy. Może wcale nie musimy psuć naszych relacji i jesteśmy wciąż w stanie dobrze się bawić?

Dobra zabawa w gronie innych abstynentów

Jeżeli zdecydujemy się na bycie abstynentem, to nie musimy być wcale osamotnieni. Jest wiele osób, które pod tym względem myślą podobnie do nas. Jeśli wśród nich znajdziemy sobie imprezową paczkę, to zobaczymy, że możemy się bardzo dobrze bawić w swoim towarzystwie, bez konieczności uzupełniania kieliszka. Co takiego można robić na imprezie bezalkoholowej? Wszystko. Na przykład tańczyć. Niektórym z nas może się wydawać, że bez alkoholu trudno się odnaleźć na parkiecie, ale to kompletna bzdura. Na trzeźwo mamy wręcz lepsze szanse na dobry taniec, bo nic nie ogranicza naszej koordynacji. Popularnym sposobem spędzania czasu ze znajomymi są także gry planszowe. Nikt nie powiedział, że wymagają one zaprawy w postaci napoju alkoholowego. Wręcz przeciwnie, dużo lepiej się w nie gra, mając trzeźwy umysł.

Impreza z pijącymi. Jak się zachować?

Gdy jesteśmy osobami niepijącymi, to spędzanie czasu z nietrzeźwymi uczestnikami imprezy może być dyskomfortem. Są jednak sposoby na radzenie sobie z tym. Przede wszystkim starajmy się pamiętać, że nadajemy na nieco innych falach i nie oczekujmy od nich trzeźwych zachowań. Dopóki nie zaakceptujemy tego faktu, to będzie nam trudno dobrze się bawić. Może się też zdarzyć tak, że nawet mimo usilnych starań, nie będziemy w stanie dobrze się czuć. Czy to oznacza, że powinniśmy się katować? Oczywiście, że nie. W takich sytuacjach lepszym rozwiązaniem mogłoby być zrezygnowanie z uczestnictwa w tego rodzaju imprezach. Początkowo nasi znajomi mogą nie zrozumieć tej decyzji i sądzić, że mamy coś do nich bezpośrednio. Wtedy lepiej powiedzieć wprost, o co nam chodzi, żeby nie zostawiać żadnych niedomówień. Starajmy się w tym jednak nie być oceniający i nie mówić niczego, co może naszemu rozmówcy sprawić przykrość. O tym, czy jest empatia i dlaczego jest tak ważna, przeczytasz tutaj.