Tapster.pl

alkohole świata – ciekawostki – informacje

Jak poradzić sobie z kacem?

Miło się imprezuje, ale za to ciężko walczy się z późniejszymi konsekwencjami aż nadto udanych imprez. Przyjęcie za dużej ilości alkoholu praktycznie zawsze kończy się kacem, a gdy tego alkoholu jest naprawdę dużo, a ponadto jest on przyjmowany w różnorodnych formach, kac potrafi stać się dosłownie nie do przeżycia. Jak więc go przetrwać? Jakie sposoby na kaca zadziałają najlepiej? Te skuteczne powinny być znane każdemu i to właśnie one są warte tego, by je przetestować i już po chwili poczuć się przynajmniej odrobinę lepiej.

Sen i regeneracja najlepsze na kaca

Jeżeli tylko ma się taką możliwość, kaca zawsze warto spróbować… przespać. Nie ma lepszego sposobu na zregenerowanie organizmu od długiego głębokiego snu – im dłuższego, tym lepiej! Zamiast więc zmuszać się do robienia śniadania, na którego sam widok ma się mdłości czy też próbować kaca wybiegać albo pokonać go jakąkolwiek aktywnością fizyczną, najlepiej udać się na spokojnie do łóżka i dać sobie pełne przyzwolenie na taką ilość odpoczynku, jakiej się potrzebuje. Oprócz tego warto pić cały czas wodę. Tuż po wstaniu powinno się nabrać ochoty na zjedzenie chociażby mniejszego posiłku. Może wtedy wystąpić ochota na zjedzenie jakiegoś fast-forda, zamówionej pizzy albo burgera, jednak warto ją zwalczyć w zalążku i zdecydować się na coś zdrowszego, co naprawdę odżywi organizm i da mu siłę, energię oraz witalność.

A czy są jakieś inne domowe sposoby na kaca?

Domowe sposoby na kaca często są zresztą związane z jedzeniem, bo nic tak nie stawia na nogi po całonocnej alkoholowej imprezie jak pyszny domowy rosół. W razie czego spokojnie można go też zamówić albo wybrać się na niego do jakiegoś baru mlecznego lub restauracji, a w najgorszym wypadku spróbować kupić gotową zupę z marketu (najlepiej z lodówki o prostym i krótkim składzie). Wiele osób za dobry sposób na kaca uznaje też zjedzenie jajecznicy na maśle z kiełbasą lub szynką. Tłuszcz jest wskazany, choć warto dodać do niego trochę warzyw, np. w postaci świeżych pomidorków albo jakiejś sałatki.

Artykuł powstał również dzięki materiałom dostępnym na portalu https://www.faktydnia.pl/.