Tapster.pl

alkohole świata – ciekawostki – informacje

Jak uniknąć dużego kaca?

Prawdopodobnie podczas sylwestra nie odmówisz sobie wypicia kilku głębszych. Ciężko też rezygnować ze spożycia alkoholu na własnych urodzinach, podczas hucznej parapetówki u znajomych czy w momencie, w którym właśnie zdało się super ważny egzamin albo obroniło się pracę magisterką. Każda tego rodzaju okazja to dobry powód do świętowania, które jednak bardzo często kończy się totalną awersją do alkoholu, jaką wywołuje nic innego jak kac. A jak uniknąć kaca i czy w ogóle da się to zrobić? Prawdopodobnie nie uchronisz się przed nim w stu procentach, ale za sprawą odpowiedniego postępowania możesz sprawić, że będzie on dużo łagodniejszy niż zazwyczaj, a przy tym szybciej zniknie, byś mógł prędzej o nim zapomnieć.

O spożyciu alkoholu, aby uniknąć kaca

Podczas spożywania alkoholu zawsze pamiętaj o jednoczesnym nawadnianiu organizmu. Na każdy przyjęty kieliszek mocniejszego trunku albo puszkę bądź butelkę wina powinieneś przyjąć przynajmniej pół, a najlepiej jedną szklankę wody. Sięgnij po wodę mineralną, która obfituje właśnie w te substancje mineralne, które są wypłukiwane z alkoholem, czyli magnez, sód i potas. Jeżeli chcesz zapijać czymś wódkę, rób to właśnie zwykłą wodą. Dodaj do niej po prostu sok z cytryny oraz listki świeżej mięty, aby delikatnie zmienić jej smak i pić ją z większą przyjemnością. Warto dodać, że nadużywanie alkohol samo w sobie może prowadzić nawet do zaburzeń psychicznych a w tym depresji – więcej o leczeniu depresji i nie tylko znajdziemy tutaj: https://dolegliwosci.pl/czym-jest-depresja-najczestsze-objawy-i-przyczyny/.

Nigdy nie unikaj jedzenia na imprezie, ale staraj się nie sięgać po zwykłe chipsy czy chrupki, w których nie ma ani krzty dobrych substancji odżywczych, a jedynie mnóstwo nasyconych kwasów tłuszczowych i jeszcze więcej soli. Staraj się jeść głównie jakieś sałatki, zwłaszcza te, w których wystąpi większa ilość zróżnicowanych warzyw. Jak uniknąć kaca? Spożywaj także produkty będące źródłem witaminy C, czyli ogórki kiszone lub inne kiszonki oraz owoce cytrusowe. Do woli jedz też różnego rodzaju tłuste ryby. Śledzik albo kanapki z wędzonym łososiem to dużo lepsza i znacznie zdrowsza przekąska niżeli chipsy, czekoladki albo pizza.

Artykuł powstał we współpracy z portalem https://dolegliwosci.pl/.