Tapster.pl

alkohole świata – ciekawostki – informacje

Kawa Lavazza – uniwersalny i historyczny smak

Kawa Lavazza znana jest zapewne każdemu smakoszowi kawy. Nie bez powodu kojarzy się ona z wysokiej jakości produktem, gdyż jest efektem długiego doświadczenia oraz wyjątkowego zamiłowania do kawy. Powstała koło sto lat temu kawa do dziś zachwyca kubki smakowe wszystkich pijących. Obecnie jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych kaw na świecie.

Kawa Lavazza na przestrzeni dziejów

W 1895 roku niejaki Luigi Lavazza otworzył pierwszy sklep w Turynie we Włoszech, chociaż wcześniej sam niewiele miał wspólnego z kawą. Dzięki innowacyjności, pomysłowości i pasji udało się mu stworzyć mieszankę, która podbiła serca wielu. W firmę rodzinną przedsiębiorstwo przekształciło się w 1927 roku i już wtedy bujnie rozwijała się między innymi dzięki flocie samochodowej i sporej sieci sprzedażowej.

Dzisiejsza kawa Lavazza jest wynikiem pracy nad łączeniem ziaren z różnych części świata, co stało się innowacją w czasach prężnego rozwoju firmy i pozwoliło jej na osiągnięcie sukcesu. Na przestrzeni wielu lat wprowadzano nowe technologie i rozwiązania, dzięki którym produkt stawał się coraz lepszy. Dziś, można spotkać je w ponad 130 krajach całego świata.

Sekret kawy Lavazza

Za najdoskonalszą kawę w opinii wielu koneserów uchodzi właśnie kawa Lavazza. Znane są one ze swojego unikatowego smaku i aromatu, a także wielu różnych wariantów kawy, dzięki którym zaspokaja ona nawet najbardziej wymagające oczekiwania i gusta. Ich sekret tkwi w ziarnach, które są starannie selekcjonowane spośród wysokiej jakości upraw, a następnie palone w palarniach, które stosują sprawdzone metody produkcji. To między innymi dzięki temu procesowi, ziarna utrzymują swoje właściwości w całości, pomimo tego, że kawa przechodzi przez bardzo długi proces od plantacji, aż do rąk użytkownika. Jest to świetny wybór szczególnie dla osób, które pragną delektować się każdą filiżanką.

Kawę Lavazza zakupić można w wielu różnych wariantach, dzięki czemu możliwy staje się wybór najlepszego gatunku dla siebie. Niezależnie od tego, czy lubi się kawę mocną, czy lżejszą, czarną lub smakową, każdy może znaleźć coś dla siebie w ofercie producenta.

Jaką kawę Lavazza wybrać?

Kawę Lavazza można podzielić na kilka różnych rodzajów. Wybierać można spośród mieszanek mielonych, ziarnistych, a nawet rozpuszczalnych. Wyróżnić można także różnego rodzaju arabiki oraz robusty. Dostępna jest również standardowa czarna kawa Lavazza lub też wersja aromatyzowana czy bezkofeinowa. Dzięki temu każdy konsument może wybrać odpowiedni rodzaj kawy dla swoich potrzeb.