Tapster.pl

alkohole świata – ciekawostki – informacje

Kim są tapsterzy?

piwo bezalkoholowe

Samo słowo „tapster” wywodzi się jeszcze ze staroangielskiego. Oznaczało ono karczmarza, ale dzisiaj tapster jest kimś więcej. Jego zadanie polega na czymś dużo ważniejszym niż tylko podawanie napoju. To od tapstera zależy, jakiej jakości będzie piwo w kuflu i od niego, w dużej mierze, zależy, czy klient będzie zadowolony ze swojego doświadczenia.

Zaczęło się od pilznera

Określenie tapster zaczęto stosować, gdy powstał pilzner. Choć oryginalnie powstał on formie słynnego Pilsnera Urquella, dzisiaj receptura jest znana w szerszym gronie. Nazwa piwa oczywiście pochodzi od Pilzna w Czechach.

Pilzner jest piwem fermentacji dolnej, którego recepturę datuje się na 1842 rok. Sami zarządcy miasta Pilzno ufundowali browar, który później wydał na świat unikalnego pilznera. Za ojca tego

Czeskie piwo

Czechy są jednym z krajów, które w sposób szczególny słyną z piwa. Wiele osób, które decydują się odwiedzić naszych południowych sąsiadów, sami przyznają, że jednym z ich głównych celów jest spróbowanie oryginalnego czeskiego piwa.

Nie ma się co temu dziwić. Czesi są w tym naprawdę dobrzy, a ich produkty biją na głowę to, co warzy się w wielu innych państwach. Czy to dziedziczne?