Tapster.pl

alkohole świata – ciekawostki – informacje

Bezalkoholowa oferta od żywieckiego browaru

żywiec

Żywiec – Bezalkoholowa oferta od żywieckiego browaru

Żywiec ma swojej ofercie naprawdę ciekawe bezalkoholowe napoje. Niedawno obalaliśmy mity na temat piwa bezalkoholowego, zapewniając, że są one tak samo dobre w smaku jak te alkoholowe. Wie o tym również browar Żywiec, dlatego wypuścił na rynek kilka takich perełek. Orzeźwienie się takim napojem to świetny pomysł dla kierowców, kobiet w ciąży czy osób, które z różnych przyczyn nie piją alkoholu. Są tacy, którzy po prostu nie lubią odurzenia alkoholowego, ale smak piwa jak najbardziej im odpowiada. Dla nich również powstała bardzo szeroka gama piw bezalkoholowych.

Żywiec – piwa bezalkoholowe

Na pierwszy ogień niech pójdzie sesyjne IPA 0,0%. Jak wiemy, IPA charakteryzuje się często mocnym chmielowym posmakiem. Dotyczy to zarówno tych piw zawierających alkohol, jak i tak zwanych piw zero. Jeśli sięgniemy po ten produkt od Żywca, to poczujemy nie tylko przyjemną chmielową goryczkę ale także nutę owoców. Wytrawny smakosz rozpozna owoce egzotyczne i cytrusowe w smaku tego napoju. Jest to piwo pasteryzowane z dodatkiem kolendry. Idealne dla osoby, która potrzebuje drobnego orzeźwienia przed wejściem za kółko.

Piwo pszeniczne od Żywca

Piwo pszeniczne pewnie nie ma tak wielu fanów jak jęczmienne a szkoda. Oczywiście również może nas ono zachwycić aromatem chmielowym, pod tym względem nie różni się od IPA. A jednak na pierwszy plan wyłania się smak pszeniczny, który od razu rozróżnia to piwo od tradycyjnych rodzajów, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Nie zabrakło także – podobnie jak w przypadku omawianego wcześniej piwa z gatunku IPA – nutki kolendry. Pszeniczny Żywiec zalicza się do piw jasnych.

Może coś standardowego?

Na sam koniec mamy klasycznego lagera, którego możemy znaleźć w butelce 500 mln lub 330 ml. Lagery znane są ze swojego goryczki i intensywnego chmielowego posmaku. Jest to klasyczne piwo dla osób, które nie lubią udziwnień. Idealnie nadaje się do wieczornego oglądania filmu albo grilla. Najlepiej pić zimne, od razu po wyciągnięciu z lodówki. Świetnie komponuje się różnego rodzaju daniami i przekąskami. Jedzenie karkówki z grilla i popijanie jej tym bezalkoholowym lagerem, to wspaniała uczta dla podniebienia. Gorąco polecamy zaopatrzyć się ten napój podczas letniego spędzenia czasu. Możemy się dzięki temu orzeźwić, jednocześnie zachowując trzeźwość.