Tapster.pl

alkohole świata – ciekawostki – informacje

Orzeźwiające drinki na lato

orzeźwiające drinki

Orzeźwiające drinki na lato

Orzeźwiające drinki to dla wielu bardzo dobry sposób by się zrelaksować w taką gorącą pogodę. Kiedy jest zima, to wiadomo, że wiele osób w alkoholu widzi sposób na rozgrzanie się. Dla jednym wystarczy jeden albo dwa kieliszki wódki, żeby poczuć przyjemne ciepełko. Chociaż może ono umilać zimowe wieczory, to raczej nie potrzebujemy tego w ciągu lata. Grzaniec też nas pewnie nie zadowoli. Do tego musimy uważać z alkoholem w lecie, gdyż gorąca pogoda może sprawić, że upijemy się szybciej.

Nie zapomnijmy o lodzie

Do każdego z tych drinków przyda się lód. Najlepiej jest sobie wyprodukować swoje własne kostki lodu z użyciem specjalnych foremek, ale można też gotowe kostki kupić w sklepie. Jeżeli stać nas na bardziej wyszukane rozwiązania, to możemy użyć specjalnej lodówki, która produkuje kostki lodu.

Propozycje drinków na lato

Jednym z najpopularniejszych letnich drinków jest striptizer. Składa się on jedynie z wody i białego wina. Jeśli chcemy, żeby była jak najbardziej orzeźwiający, to użyjmy wody gazowanej. Innym sposobem na orzeźwienie jest wymieszanie tequili z tonikiem. Może być to zaskakujące połączenie, gdyż słysząc „tonic” myślimy „gin”. Komponuje się on jednak równie dobrze z tequilą, ale pamiętajmy, by nie przesadzić z proporcjami. Nie chcemy się przecież upić tylko orzeźwić.

Innym słynnym drinkiem jest Mojito. Zamówić go możemy w każdym dobrym barze, ale przecież możemy też zrobić go sami. Ważne jest, żebyśmy zaopatrzyli się w dwa składniki: limonkę i miętę. Alkoholową podstawą tego napoju jest zaś rum. I w zasadzie to wszystko. Z proporcjami możemy trochę poeksperymentować, choć sugerujemy, aby rumu nie było zbyt wiele. Na jedną porcję można dodać 2 łyżeczki cukru, co powinno wystarczyć, aby dać nam przyjemny słodki posmak.

Co jeszcze na orzeźwienie?

Same drinki to oczywiście nie wszystko, aby poradzić sobie z upałem. W takie gorące letnie dni powinniśmy też pamiętać o kilku innych sprawach. Między innymi starajmy się jak najwięcej nawadniać i unikać zbyt nasłonecznionych miejsc. Starajmy się spędzać czas w cieniu lub miejscach, gdzie jesteśmy w stanie zadbać o odpowiednią niską temperaturę. Polecamy też wybrać się na basen lub nad jezioro, aby móc trochę ochłodzić się przyjemnie chłodnej wodzie.