Tapster.pl

alkohole świata – ciekawostki – informacje

Wolnoobrotowe wyciskarki – jakie wybrać, by cieszyć się niezwykłym smakiem napoju?

Nowoczesne urządzenia do przyrządzania świeżych soków to kuchenne „kombajny”, które prezentują nie tylko designerski wygląd i zgrabną bryłę, ale również szereg innych możliwości, wpływających na rodzaj oraz jakość produkowanych soków czy innych produktów, które dzięki nim przyrządzisz.  

Codzienna porcja soku zapewni Ci witalność i zdrowie, ale okazuje się, że ten sam owoc czy warzywo przepuszczone przez różne modele wyciskarek dają zupełnie inny skład i jakość otrzymanego produktu. Szukaj takich urządzeń, które nie wydzielają fenoli oraz w pełni zachowują skład świeżego napoju. Dobrze również, jeśli gwarantują przy tym klarowny, aksamitny smak i możliwość dodatkowego przygotowywania koktajli, lodów i sorbetów.  

Dodatki, które zamieniają wolnoobrotową wyciskarkę, w maszynę do robienia musów i lodów 

Dobra wyciskarka to jeden sprzęt, który daje wiele możliwości. Weź pod uwagę Kuvings d9900, który gwarantuje nie tylko łatwe przygotowywanie wartościowych, świeżo wyciskanych soków w klarownej konsystencji, ale również wersji przecierowych, musów i sorbetów. Wyciskarka doskonale radzi sobie z twardymi owocami i warzywami podawanymi w całości, ponieważ ma szeroki wlot.   

Z miękkich produktów, jak maliny czy pomidory wyciska maksimum oraz doskonale rozdrabnia włókniste odmiany, czyli żyłki i łodyżki roślin o dużej zawartości chlorofilu, np. pokrzywy, szpinaku czy jarmużu. Dzięki temu urządzeniu wystarczy umyć owoce i warzywa – nie musisz ich kroić ani oddzielać łodygi od liści – wrzucasz cały produkt, w kilka sekund uzyskując klarowny napój. Dodatkowe elementy pozwalają również zagęszczać otrzymywany napój, tworząc smoothie, koktajl lub mus. W ten sposób domowym i naturalnym sposobem przyrządzisz sorbety, przeciery i puree, które możesz w swojej kuchni wykorzystać na 1000 sposobów! 

Wolnoobrotowe wyciskarki na plus! Czym kierować się przy zakupie? 

Zawsze kieruj się niezawodnością produktu, o czym głównie decyduje sprawdzona marka. Nowoczesne technologie pozwalają na tworzenie wyciskarek idealnie dopasowujących się do potrzeb współczesnego użytkownika. Szukaj modeli, które są wyposażone w silniki z odpowiednim parametrem i mocą co najmniej 240W, które zapewniają płynną pracę nawet przy twardych warzywach, jak buraki. Ważny jest przycisk „reverse”, który pozwoli Ci na szybką reakcję, kiedy urządzenie zablokują pozostałości w postaci skórek – jeden przycisk daje 3 obroty wstecz i maszyna dalej pracuje bez zarzutu, co jest niezwykle pomocne przy przetwarzaniu dużej ilości owoców i warzyw.  

Zwróć uwagę na materiał, z jakiego jest wykonane urządzenie – sprawdza się Ultem i Tritan – wysokiej jakości tworzywa, charakteryzuje się niezwykłą trwałością oraz wysoką odpornością na związki chemiczne. Oznacza to, że podczas dużej intensywności pracy niezależnie od temperatur oraz związków chemicznych nie wydzielają z siebie Biosfenolu A, charakteryzującego się dużą szkodliwością dla organizmu. Wyciskarki do soków powinny dbać nie tylko o Twoje podniebienie, ale również o zdrowie!