Tapster.pl

alkohole świata – ciekawostki – informacje

Drinki z Jagermeisterem na wieczór ze znajomymi

Jagermeister to popularny likier pochodzenia niemieckiego. Znajduje się w nim 35% alkoholu, a spożywa się go już od 1934 roku. Jest nie tylko dobrym trunkiem sam w sobie, ale też idealnie sprawdza się jako składnik drinków.

Count Mast Negroni

Do stworzenia tego drinka będziemy potrzebować trzech alkoholu. Jagermeistera, Ginu i słodkiego Martini. Każdy z nich powinien wypełniać 1/3 naszego drinka.

Przygotowanie takiego napoju jest proste. Alkohole razem z lodem umieszczamy w shakerze. Następnie dobrze wstrząsamy i przecedzamy do kieliszka. Naturalnie nie zaszkodzi ozdobić drinka limonką lub cytryną.

Red coffe

Jagermeistera można również wykorzystać do przygotowania red coffee. Będziemy potrzebowali grenadyny, który nada nam nie tylko kolor ale i odpowiednią słodkość. Oczywiście, jeśli mamy już wprawę w przyrządzaniu drinków, to możemy wybrać inny syrop.

Red coffee najlepiej prezentuje się w kieliszkach koktajlowych i właśnie do takich proponujemy go rozlać. Mimo swojego niepozornego wyglądu jest dosyć mocny, więc jeśli nie jesteśmy fanami mocnych trunków, zrezygnujmy z dodatku likieru.