Tapster.pl

alkohole świata – ciekawostki – informacje

Jakie syropy musimy mieć w szafce, jeśli uwielbiamy letnie drinki

Wszyscy lubimy się ochłodzić w upale. Jednym ze sposobów na ulgę od wysokiej temperatury jest wypicie chłodzącego drinka. Świetnym dodatkiem do niego jest syrop owocowy. Pojawia się jednak pytanie: który syrop owocowy do drinków wybrać?

Grenadyna

Grenadyna jest bardzo popularnym syropem, który stosuje się nie tylko w drinkach. Jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z owocu granatu. Nie każdy lubi smak tych owoców, więc wypicie samego soku granatowego lub zjedzenie owocu może być nieprzyjemnym doświadczeniem. Nie powinniśmy jednak skreślać smaku granatu jako dodatku do drinków. Bardzo dobrze komponuje się z cytrusami. Przykładem drinka z grenadyną jest lucky driver, który oprócz grenadyny zawiera sok pomarańczowy i gazowany napój cytrynowy typu 7up.

Zajrzymy do babcinej szafki

Pamiętacie te syropy, które zawsze miała w szafce babcia? Wiemy z doświadczenie, że świetnie nadają się do wody i herbaty. Nie muszą być one jednak zarezerwowane jedynie do babcinej szafki. Świetnie komponują się z drinkami. Mowa tu na przykład o syropie malinowym Herbapolu, który jest jednym z popularniejszych. Jeśli chcemy dobrego chłodzącego drinka na lato, to syrop malinowy (lub wiśniowy) będzie się dobrze łączył z wódką i zimną wodą gazowaną.