Tapster.pl

alkohole świata – ciekawostki – informacje

Gin Mojito – przepis na orzeźwiającego drinka

Masz ochotę na Mojito, ale nie masz w swoim barku rumu? Zrób gin Mojito! Ten przepis na drink Gin Mojito jest perfekcyjny dla każdego, kto kocha gin. Zrobisz go jak klasyczne mojito, ale bez rumu. Klasyczny drink Mojito pochodzi z Kuby, a spopularyzować go pomógł Ernest Hemingway.

Oczywiście jeżeli jesteś koneserem drinków, tak jak my, to od razu zauważysz, że Gin Mojito to po prostu Gin Gimlet z miętą. Jest to mocno orzeźwiający i słodki drink z nutą botanicznego ginu. Próbowaliśmy wersję z wódką i tequillą, ale zdecydowanie najlepiej nam smakuje z ginem.

Gin w tym drinku jest właściwie naturalnym wyborem. Dzięki swojemu jałowcowemu i botanicznemu aromatowi, dodaje temu koktajlowi dodatkową głębię i złożoność. Jednym z najważniejszych składników jest również lód. To w końcu wariacja drinka Mojito, pochodzącego z parnej, gorącej Hawany i ma na celu ochłodzenie nawet w najbardziej upalne letnie popołudnia. Oznacza to, że musisz przygotować kruszony lód – w dużej ilości.

Dlaczego to perfekcyjny przepis na Mojito Gin?

Ten przepis to nie jest prosta zamiana ginu z rumem w Mojito. Możesz skorzystać z przepisu na oryginalne Mojito i dodać gin zamiast rumu, ale to jest przetestowany przepis, który ma zbalansowaną ilość składników i smakuje niemal tak dobrze jak klasyczne Mojito.

To też naprawdę prosty i szybki drink, który przygotujesz nawet jeżeli nie posiadasz odpowiednich przyrządów barmańskich i co najważniejsze – dla prawdziwego miłośnika ginu.

Składniki:

Gin – wybierz swój ulubiony, ale unikaj raczej ginów mocnych typu Navy Strenght. Zdecydowanie lepszym wyborem będzie London Dry Gin, który możesz zakupić w dobrym sklepie z alkoholem online

Mięta – świeże liście mięty to esencja tego drinka

Sok z limonki – zadbaj o to, aby był świeży. Nie może być z koncentratu albo z syropu.

Cukier – wybierz najlepiej ten brązowy, ale jeżeli nie posiadasz możesz go zastąpić białym

Woda gazowana – możesz ją zastąpić Sprite’m jeżeli preferujesz bardziej cytrynowy smak

Lód kruszony – do uzupełnienia (im więcej, tym lepiej!)

Ilości i sposób przygotowania:

Osiem dużych listków mięty połącz z łyżeczką cukru i 30 ml soku z wyciśniętej limonki. Delikatnie ubij (najlepiej łyżką lub drewnianym moździerzem), aby uzyskać miętowy smak. Do smukłej szklanki wlej 45ml ulubionego ginu i zamieszaj z wcześniej przygotowanymi składnikami. Zamieszaj, dodaj lód. Uzupełnij szklankę wodą gazowaną albo Sprite’m (mniej więcej 150 ml). Podziel się z nami swoimi wrażeniami. Jak Tobie smakował drink Mojito Gin?