Tapster.pl

alkohole świata – ciekawostki – informacje

Koktajle dietetyczne. Kilka pomysłów

Większość osób lubi sobie wypić relaksującego drinka. Dla wielu osób jest to rutyna i jeśli podchodzi się do tego z umiarem, to nie powinien ten nawyk alarmować.

Zbyt częste picie alkoholu ma negatywne konsekwencje zdrowotne. Można jednak przygotowywać sobie napoje, które zmienią nasze nawyki na nieco zdrowsze.

Będziemy potrzebować do tego blendera i odpowiednich składników. Dobranie ich jest oczywiście w dużej mierze zależne od naszego własnego gustu. No i nie zaszkodzi też nabyć ładnych szklanek lub kieliszków koktajlowych.

Których owoców użyć do koktajli?

Nie bójmy się uzupełniać naszą kuchnię przeróżnymi cytrusami. Cytryna, limonka, pomarańcz czy grejpfrut świetnie się nadadzą do naszych napojów. Zawierają one wiele zdrowych składników, które będą dużym plusem dla naszej rutyny.

Pamiętajmy też, że smak jest kwestią przede wszystkim subiektywną. To tylko od nas zależy, które koktajle i drinki będą nam smakować. Musimy więc sugerować się swoim własnym gustem, a wtedy na pewno uda nam się dobrać coś odpowiedniego.

A może przenieść się na warzywka?

Prawdziwym hitem są koktajle warzywne. Na przykład możemy użyć marchewki i pietruszki. Dobrym dodatkiem będzie też szpinak i siemię lniane. Można też zaryzykować i użyć takich składników jak burak.

Pamiętajmy też, że same zdrowe koktajle nie staną się całą naszą dietą. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.