Tapster.pl

alkohole świata – ciekawostki – informacje

Cukierki z alkoholem. Idealne na prezent

Wszyscy kochamy słodyczy. Mamy swoje ulubione smaki i czasami po prostu nie możemy się im oprzeć. Kupujemy je, aby osłodzić sobie życie, a także po to, aby sprawić komuś frajdę poprzez podarowanie prezentu. Wśród słodkich łakoci znajdą się też takie, których nadzieniem jest alkohol.

Cukierki z alkoholem czy czekoladki?

Co jest lepszym wyborem? Klasyczne cukierki czy może czekoladki? Te pierwsze sprawdzą się dużo lepiej jako mała słodka przekąska dla gości. Wysypanie ich do miski lub talerzyka i postawienie w widocznym miejscu to świetny pomysł, gdy mają wpaść do nas goście. Zawsze dużo milej jest, gdy w odwiedzinach u kogoś możemy się poczęstować czymś słodkim.

Co w środku?

Co powinno znaleźć się w takim cukierku lub czekoladce? Tutaj wybór jest ogromny. Znajdą się takie, których nadzieniem będzie klasyczna polska wódka. Ale mamy też dużo bardziej wyszukane smaki. Jeśli chcemy zrobić prezent prawdziwemu koneserowi, to dobrym pomysłem będzie bombonierka z czekoladkami z rumem lub whisky.

Nie można też pogardzić klasycznym deserowym likierem. Sprawdza się on idealnie w połączeniu z czymś słodkim. Zawsze to zrobi nam się miło, gdy kilka takich czekoladek wsuniemy w siebie po obiedzie.

Czy dzieci mogą jeść cukierki z alkoholem?

Czy osoby nieletnie mogą sięgać po tego typu rarytasy? Choć zawartość alkoholu w nich jest zbyt mała, aby ktokolwiek mógł się upić, to nie zaleca się podawania im dzieciom. Takie słodyczy mogą przyzwyczajać najmłodszych do konsumpcji alkoholu, co może zostać z nimi w latach późniejszych.

Z podobnego powodu nie powinno się oswajać dzieci z piwem bezalkoholowym. Wyrobienie takiego nawyku może skłonić je później do picia zbyt dużych ilości zwykłego piwa. A tego chyba nie chcielibyśmy od naszych dzieci, prawda?