Tapster.pl

alkohole świata – ciekawostki – informacje

Napoje z bąbelkami. Na jaką okazję?

szampan

Coś musującego na urodziny

Świętowanie urodzin to chwile radosne. O ile schłodzona wódka jest na imprezie urodzinowej normą a czasem i obowiązkiem, tak przydałoby się też coś sympatyczniejszego. Nie chcielibyśmy przecież, żeby nasze urodziny zmieniły się w stypę. Dobrze jest więc podać gościom jakiegoś szampana albo proseco.

Który alkohol z bąbelkami wybrać?

Który alkohol z bąbelkami najlepiej wybrać? Oczywiście najpopularniejszym jest szampan. Fakt jest jednak taki, że szampan to dosyć drogi alkohol i częściej sięgamy po tańsze odpowiedniki. Mimo  to zwykliśmy nazywać wszystkie takie trunki szampanami. Nie ma w tym nic złego, jeśli jesteśmy świadomi, że jest to tylko skrót myślowy.

Czy po bąbelkach jest większy kac?

Istnieje wiele przekonań na temat picia alkoholu, wśród których jest wiele mitów. A jak to jest z bąbelkami i większym kacu? Tutaj jednak nie mówimy o micie, gdyż faktycznie taka zależność jest. Jeżeli więc obawiamy się kaca, lub wiemy, że mamy do niego skłonności, to odpuśćmy sobie bąbelkowe napoje. Tak samo jak powinniśmy zrezygnować z popijania wódki napojami gazowanymi.