Tapster.pl

alkohole świata – ciekawostki – informacje

Zakaz spożywania alkoholu w ciąży

Spożywanie alkoholu w ciąży budzi dość duże kontrowersje w wielu dyskusjach.

Najgorsze są statystyki dotyczące picia alkoholu w ciąży przez kobiety. Pijąc alkohol w ciąży kobieta automatycznie skazuje nienarodzone jeszcze dziecko na wady wrodzone. Tak naprawdę nie można określić jaka dawka alkoholu jest dozwolona w ciąży. Odpowiedź brzmi żadna, gdyż w ciąży nie powinno się spożywać żadnych napojów wyskokowych. Każda przyszła mama powinna mieć tego świadomość. Tu nie chodzi tylko o jej zdrowie, ale przede wszystkim o zdrowie i życie dziecka poczętego.

Alkohol bardzo szybko przenika w krwioobiegu i dość błyskawicznie trafia do krwi dziecka. Tempo przepływu alkoholu do krwi dziecka jest tak samo szybkie jak tempo przepływu krwi do ciała kobiety.

Warto podkreślić, że picie alkoholu w ciąży może spowolnić rozwój dziecka, wywołać anomalia w płodzie oraz doprowadzić do alkoholowego zespołu płodowego. Niestety niepowołane wybory matki, mogą zrodzić jedynie problemy i konsekwencje jej głupich wyborów, które znacznie wpłyną na rozwój nowego życia. Dziecko może urodzić się z niższą wagą, a także dość widocznymi zaburzeniami zarówno psychicznymi jak i fizycznymi. W najgorszym przypadku może także doprowadzić do śmierci dziecka lub też deformacji twarzy niemowlaka.

Warto zwrócić na to wszystko uwagę i na czas 9 miesięcy ciąży zachować po prostu abstynencję alkoholową. Zdrowie i życie dziecka powinno być najważniejszą wartością w życiu każdej kobiety. O priorytetach warto pamiętać, zanim sięgniemy po alkohol.