Tapster.pl

alkohole świata – ciekawostki – informacje

Piwo lekiem na nerki

Wielu ludzi często zmaga się z pytaniem czy piwo faktycznie jest magicznym lekiem na problemy z nerkami. Zdania są jak zawsze podzielone. Wielu mężczyzn uważa, że picie piwa jest zbawienne dla problemów zdrowotnych z nerkami w tle.

Jak jest naprawdę?

Wielu lekarzy specjalistów jest zdania, że picia piwa działa kojąco na nerki. Jednak w rzeczywistości jest różnie. Jedno jest pewne i z tym zgadza się każda grupa bez wyjątku, a mianowicie: Piwo ma działania moczopędne. Tak więc nadmierne spożywanie piwa doprowadza to częstszych wizyt  w toalecie.

Czyli jak widać piwo nie jest lekiem, ale może działać bardziej profilaktycznie i być może w niewielkim stopniu uleczyć nasze nerki. Na pewno piwo nie usuwa kamieni nerkowych, ale może pomóc w ich nadmiernym powstawaniu. A wiadomo, że w przypadku każdego schorzenia lepiej jest zapobiegać, jak leczyć.

Podczas picia piwa profilaktycznie nie należy zapominać, że jednak piwo zawiera alkohol, a zbyt częste sięganie po piwo może zamiast pomóc w leczeniu nerek przysporzyć problemów z alkoholizmem.