Tapster.pl

alkohole świata – ciekawostki – informacje

Czy drinki są lżejsze od wódki?

syropy do drinków

Wódka to trunek, który od lat kojarzy się z pewnego rodzaju tradycjami. Nie jest to trunek alkoholowy o lekkim składzie, wprost przeciwnie z reguły liczba procentów oscyluje w granicach 40% lub więcej.

Wielu ludzi uważa, że lepiej pomieszać wódkę np. z colą, wtedy nie upijemy się aż tak szybko. Jest w tym coś prawdy. Niemniej jednak należy uważać jak spożywamy alkohol. Czyli np. jeżeli zdecydujemy się pić drinki przez słomkę, nie zapominajmy o tym, że możemy się szybciej upić. Nie dajmy się też do końca zwariować i zwyczajnie otumanić w tej kwestii, bo picie drinków wiąże się w dużej mierze z lekko rozwodnionym alkoholem, a jeśli jeszcze dodamy do tego kilka kostek lodu to już w ogóle napój alkoholowy zyska bardziej „lajtowy smak”.

Zazwyczaj drinki są bardziej preferowane przez kobiety, być może dlatego, że w kwestii picia ich głowa nie jest tak mocna, jak głowa mężczyzny. Choć to też do końca nie jest reguła. W przypadku wódki możemy jednogłośnie stwierdzić, że jej smak nie jest zbyt dobry, dlatego lepiej jest ją z czymś połączyć lub też czymś przegryźć.

Drinki mogą odbić się na nas fatalnie  w skutkach. Bądźmy szczerzy zazwyczaj na jednym drinku się nie kończy, a często zdarza się, że lokalne bary zachęcają swoim menu. W przypływie chwili możemy zamówić zbyt dużą ilość drinków lub za bardzo wszystko ze sobą wymieszać, co może wiązać się z dość dużym bólem głowy następnego dnia. Po prostu pamiętajmy, aby pić z głową i starać się nie mieszać alkoholu. Zbyt duża mieszanka drinków może być zabójcza dla naszego organizmu. Trzeba także zjeść coś jeżeli planujemy picie i co najważniejsze nie spożywać alkoholu na pusty żołądek. Ta reguła tyczy się wszelkiego rodzaju alkoholu, nie tylko drinków.